Afrodizyak parfüm ile diğer parfümlerin farkı nedir?

Afrodizyak parfüm ile diğer parfümlerin farkı nedir?

Bugün normal parfümler gibi afrodizyak parfümleri kullananların sayısı da oldukça artmıştır. Ancak süpermarketlerde, mağazalarda ve kozmetikçilerde afrodizyak etkili ürünler satılmamaktadır. Varsa da bilin ki afrodizyak etkisi kesinlikle yoktur. Çünkü afrodizyak parfümler çok özel bir şekilde hazırlanmakta ve üretilmektedir. Dolayısıyla üzerinde her afrodizyak etkili parfüm yazan ürün bu etkiye sahip değildir ve sadece internet üzerinden satışı yapılmaktadır. Bu noktada normal parfüm ve afrodizyak parfüm arasında ne gibi farkların olduğunu da bilmeniz gerekir.

– Afrodizyak parfümlerin esans oranları normal bir parfüme göre 40 kat daha fazladır. Ve bu da parfümdeki esans oranını %40 yapar ki, normal parfümlerde bu oran %1-2 civarındadır. Esans oranının bu kadar yüksek olması, parfümün kalıcı olmasını ve kolayca yayılmasını sağlar. Normal parfümlerin esans oranının düşük olması böyle bir etki göstermeye yeterli olmamaktadır.

– Afrodizyak parfüm 5 metrelik çapta etkilidir. Normal gündelik parfümlerin çevreye afrodizyak parfümler gibi yayıldığını düşünmek yanlıştır. Çünkü içeriklerindeki esans oranı %1-2 dolaylarındadır ve afrodizyak parfüm gibi koku yayması beklenemez. Afrodizyak parfümlerin yayılma etkisi ile diğer parfümlerin yayılması arasında çok derin detaylar vardır ve uzun süre kalıcılığı da bulunmamaktadır.

– Afrodizyak parfümler 72 saat süreyle kalıcı etki gösterir. Çünkü esans oranı diğer parfümlere göre 40 kat fazladır. Bundan dolayı da 72 saat devam eden kalıcı bir etkiye sahiptir. Diğer parfümler için de 72 saat kalıcı olduğu konusunda beyanlar bulunmaktadır, ancak %1-2 oranında esans içeren bu parfümlerin bu kadar süre kalıcı olmasına imkan yoktur. Afrodizyak parfümler bile ancak %40 esans oranı ile 72 saat kalabilmektedir.

Gündelik kullanılan normal parfümler oldukça fazla çeşide sahiptir ve tüketiciler bunları deneyerek alırlar. Afrodizyak parfümlerin içerikleri bellidir ve farklı çeşitleri yoktur. Bunun sebebi de afrodizyak parfümlerin ne amaçla kullanılacağının belli olmasıdır ve denemeye gerek duyulmamasıdır. Kısaca, afrodizyak parfüm alırken parfümün sahte olup olmadığına bakılması yeterli olmaktadır. Çünkü afrodizyak parfümlere olan ilgi artmaya başladığından beri, orijinal olmayan ürünler de satışa sunulmuştur. Bu parfümleri alacağınız yerin güvenilir ve orijinal ürün sattığından emin olmalısınız.

 

Posted in Feromon, Parfüm, Parfümler and tagged , , , , , , , , , , , .