Calvin Klein Man Erkek Parfümü

 

Calvin Klein Man Erkek Parfümü İlk sıkıldığında metalik ve yapay bir turunçgil ile tatlımsı biber sizi karşılıyor. Baharatlı sayılabilecek başlangıç keskin ve yoğun değil. Daha feraha yakın. İlk izlenim olarak eh işte diyebilirim sadece. Orta notalara geçildiğinde biber gerilerde kalıyor. Onun yerine yine yapay meyveler ortaya çıkıyor. Sanki kavun-karpuz gibi. Burası bana Calvin Klein’in diğer parfümü Euphoria Men’i anımsattı. Zaten genel olarak birbirlerine benziyorlar. Yine başarılı olmaktan uzak orta notalar. Son kısımda ise turunçgil-meyve destekli odunsu notalar hakimiyeti ele geçiriyor. Alt notalarda harikalar yaratmıyor. Yani özetle: Metalik turunçgil, tatlımsı biber, meyveler ve odunsu notalardan oluşuyor.

Calvin Klein Man’i kullanma sürecinde bir parfüme çok benzettim. Euphoria Men’i çağrıştırdı genel hali. Zaten Euphoria değil, bir çok sıradan ana akım markanın parfümüne benziyor kokusu. Hiçbir yenilik yok. İlginçlik yok. Yaratıcılık yok. İşin içine biraz da sanat katalım yok. Tamamen parfümlere çok aşina olmayan kişilerin beğenisine sunulacak, ortalama bir kokuya sahip.


Calvin Klein, gerek In2U gerekse CK Free gibi birbirine benzeyen parfümleri son dönemde sıkça karşımıza çıkarıyor. Neden böyle bir uygulama içinde olduklarını açıkçası merak etmekteyim. Yani birbirinin benzeri 3-4 tane parfüm üretmenin markaya nasıl bir kazanç sağlayacağını anlamış değilim. Zaten son dönemde çıkardıkları parfümlerin bir çoğunun vasatı aşamaması sanırım gittikleri yolun yanlış olduğunu gösteriyor.

Calvin Klein Man, başından sonuna yapaylık sınırında dolaşan bir yapıda. Meyveli-odunsu kombinasyon olmasından başka söyleyecek çok da fazla şey yok diye düşünüyorum. Bir başka hayal kırıklığına daha imza atmış Calvin Klein. Paranızı bu parfüme harcamadan önce mutlaka 2-3 kere deneyin.

Markanın resmi açıklamasında parfümün 25-40 yaş arası erkekleri hedeflediği vurgulanmış. Bence 30 yaş ve altındaki arkadaşlara yönelik. Hatta parfüm kullanmaya yeni başlayanlar için bir seçenek olabilir. Calvin Klein Man, dört mevsimde de kullanılabilecek gibi. Sizde bu parfüm ile ilgili görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Posted in Parfüm, Parfümler and tagged , , , , , , , , , .