GUCCI RUSH PARFÜM

Efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir. Parfümün şişesi ilhamını seks kasetlerinden alıyordu. Sırf bu cüretkar şişe tasarımıyla bile bir neslin unutulmazlarından. Aynı zamanda en çok sahtesi yapılanlardan ! İnsana kendisini prenses gibi hissettiren bir koku. bitmesin diye gıdım gıdım sürüyorum ama bi sürdüm mü benden süperi yok, kimseyi tanımıyorum, o derece. bu parfümü ne zaman sürsem hem sevgilimle hiç tartışmıyoruz hem de iltifat üstüne iltifat alıyorum.

ayağa düşmekten beter olan gucci rush’la arasındaki benzerliği çözemedim, bence tamamen farklı kokular. gucci rush 2 henüz ayağa düşmediğinden, düşmesini de istemediğimden, kimselere önermiyorum. gidin lolita falan kullanın kardeşim ya

Gucci rush’tan sonra çok uzun zamandır kullandığım canım cananım parfümüm. kokusu gucci rush ile kıyaslanamaz, o sebeple o iyi bu kötü demek gereksiz. İkisi de güzel kokulardır sonuçta ama gucci rush 2 daha ferah daha yaz kokusudur gibi sanki.. mis gibi çiçek kokarsınız sürdüğünüzde. açık tenli insanlar için idealdir. Allah gucci rush’ın başına gelenlerden korusun pek sevilir, pek tatlıdır.

insanın burnunu, ağzını yakmadan kalıcı olabilen 7-8 parfümden biridir.

İşte kadın parfümlerinin devrimcilerinden. Bu nasıl bir şişe, nasıl bir tasarım? Allak bullak oldum. Bildiğim herşey ters yüz. İlk kez uçağa binmeden önce bir duty free’de bileğime sıkıyorum ve  hım hiç fena değilmiş, bu kokuyu hatırlıyorum enteresan hangi nota bu’ derken internete giriyorum ve bu kokunun ” kült” statüsünde olduğunu hayretler içinde öğreniyorum.

Öncelikle şişesi çok ilgimi çekiyor. Plastik, ucuz görünümlü, pembemsi kırmızımsı garip bir şişe. Orjinal mi, hem de nasıl! Bütün kadın parfümleri Guerlainler, Estee Lauderler, Dior’lar şık, zarif, pahalı görünümlü, mücevher gibi şişe yapacağız diye yırtınırlarken alın size kalem kutusu ya da anaokulu beslenme çantası gibi bir şişe! Seviyorum hem de çok!

Gelelim kokuya, yine burnuma bir yumruk yiyorum adeta. Bu nasıl bir iksir? Elegan, zarif bir koku beklerken karşıma bir kenar dilberi çıkıyor yine. İnanın bu ne kokusu bilmiyorum. Paçuli var, egzotik meyveler var, vanilya var ama bunların ötesinde enteresan bir bohemlik var. Adeta ucuz bir güneş kremi gibi kokuyor.

Bu parfüm adeta 2000 lerin trendini belirliyor. Önce çekinceyle yaklaşıyorsunuz, acaba ucuz ve basit birşeyle mi karşı karşıyayım diye sonra sizi an be an şaşırtıyor. Eğitimsiz ya da cahil olduğunu düşündüğünüz birinin sizinle müthiş entellektüel düzeyde felsefi bir konuyu tartışabilmesi gibi memnuniyet verici bir şaşkınlık adeta!

Bu arada “Rush ” ismi de Amerika’da popüler olan bir uyuşturucuya göndermeymiş.

Bu parfümü kısaca tanımlayacak olsam “kadife paçuli şeftali” diyebilirdim.

Bu arada unutmadan söyleyim. Parfümör Michel Almairac burda daha önce tanıtımı yapılan Burberry Body ve Gucci Pour Homme’un da yaratıcısı aynı zamanda. Erkeklerin kullanımı konusunda ise ben cesareti olan kullansın derim.

Farkedilirlik gayet iyi.

Posted in Parfüm, Parfümler and tagged , , , , , , , , , , , , .