Chanel No 5 EDP Kadın Parfümü

 

Seksi ve birçoğu afrodizyak etkili olan oryantal kadın kokuları, genel olarak özel geceler ile davetler için uygundur. Aynı zamanda buğday ve esmer tenli kadınlarda, çok daha iyi sonuç verdiği bilinmektedir. Mevsim olarak da kış aylarında daha sık tercih edilirler. İşte kadınlar için en iyi oryantal koku sizlerle:

Tepe Noktası: Aldehitler, Bergamot, Liman, Portakal Çiçeği ve Ylang Ylang
Kalp Noktası: Yasemin, Gül, Süsen ve Zambak
Dip Noktası: Vetiver, Sandal Ağacı, Vanilya, Amber ve Paçuli
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Klasik, İkon, Sonsuz, Kışkırtıcı ve Zamansız

Coco Chanel’in en iddialı ve yılların eskitemediği kokusudur. 1921 yılında piyasaya sürülen Chanel №5, 20. yüzyıldan günümüze kadar popülerliğini hiç kaybetmemiştir. Kadın parfümleri arasında vazgeçilmez statüsündedir. Bir ekoldür ve bağımlılığın tam karşılığıdır. Chanel №5 için söylenecek sözler yetersiz kalabilir. Zaten №5, gelmiş geçmiş en iyi Chanel tasarımları arasında yerini alıyor. Kimilerine göre anneanne kokudur; ama her yıla damgasını vuran kadın kokusudur. Chanel №5’in bu kadar benzersiz olmasının nedeni ise içeriğindeki yüksek aldehit sentetiği oranıdır. Küçük bir hata sonucunda bu halini almıştır ve Chanel’i mest etmiştir.

1921 yılında piyasaya sürülen Chanel No.5, kadın parfümleri arasında vazgeçilmez statüsündedir. Bir ekoldür ve tam bir bağımlılıktır.

No.5, gerçekten diğer parfümlerden farklıdır. İçeriğinde başrollerde olan pek çok çiçek notası bulundurmasına rağmen, onu diğerlerinden farklı kılan, sırrına kimsenin anlam veremediği şey ise içeriğinde kullanılan kimyasal bir madde olan aldehittir. Doğada bulunmayan ve sentetik olarak üretilen aldehit, böylelikle ilk kez bir parfümün içinde kullanılmış olur. Parfümün yaratıcısı farkında olmadan bu maddeyi yüksek dozda kullanır.

Küçük bir hata sonucunda bu halini almıştır ama Chanel’i mest etmiştir. Coco Chanel’in ustaca hazırladığı pazarlama tekniği sonucunda büyük başarı elde etmiştir. 2014 yılında ise dünyanın en çok satan kadın kokusu, en başarılı ve ikonik koku olarak anılmaya başlamıştır. Bir röportajında Marilyn Monreo’ye uyurken ne giydiği sorulmuştur. Onun verdiği cevap ise hafızalara kazanmıştır; “yalnızca Chanel No.5!”

Chanel Coco Mademoiselle Afrodizyak Parfüm

Chanel Coco Mademoiselle Afrodizyak Parfüm ile tüm dikkatleri üzerinize çekmeye hazır mısınız ? Chanel Coco Mademoiselle Afrodizyak Parfüm içeriğinde bulunan feromon özleri sayesinde karşı cinsin ilgisini saniyeler içerisinde çekmenize yardımcı olacaktır. Afrodizyak Parfümler arasından en çok satanlar listesinde zirvede en üst sıralarda olan Chanel Coco senelerce bu ünvanını ve yerini kaptırmayacak gibi. Çok sıcak ve etkileyici bir koku olan coco tüm vücudunuzu saran oldukça hoş bir koku.Continue reading