Dünyanın En Pahalı Parfümü Clive Christian

Dünyanın en pahalı parfümünü siz merak ettiniz biz huzurlarınıza getirdik. Karşınız da Clive Christian ;

Clive Christian lüks parfüm sektörünün en tanınmış isimlerindendir. 2001 yılında başlatılan ve 2006 yıllarına kadar dünyanın en pahalı parfümü unvanını elinde bulunduran parfümü ise Clive Christian No. 1 parfümüdür. Erkekler için odunsu oryantal, kadınlar için çiçeksi oryantal çeşidi vardır. Şişesi kristalden yapılmıştır ve 1/3 karat elmasla süslenmiştir. Bergamot, doğal sakız reçinesi, orris, vanilya, sandal ağacı, ylang ylang ve çeşitli özler harmanlanarak üretilmiş zengin bir kokudur.

O dönemde sadece 10 tane üretilmiş ve kraliyet ailelerine sunulmuştu. Fiyatı ise 30 ml şişesi ile 215.000 dolardı. Eğer kokuya o kadar para ödemek istemezsiniz sizler için önerimiz de var. Continue reading

Afrodizyak Parfüm nasıl etki eder?

 

Afrodizyak parfüm boyuna 3-5 defa sürüldüğünde yaklaşık 15-20 dakika gibi kısa bir sürede beklenen etkisini gösterir. Afrodizyak Parfümün içindeki esansların bulunduğu mikro tanecikli kapsüller ve feromon kokusu kullanıldığı zaman havaya karışmakta ve 5 metreli bir çaptaki kadınlarda etki etmektedir. Etkilediği her kadında libidoyu tetikler ve cinsel isteklerinin artmasını sağlar.

Etkilenen kadının yüzünde hafiften bir pembeleşme ve göğüs uçlarında dikleşme oluşturur. Bu değişimleri fark ettiğinizde bundan sonraki gelişmeler tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Ancak parfümün etki göstermesi için kapalı ortamda kullanılması gerektiğini de belirtmeliyiz. Uçucu özellikte olduğundan dolayı açık alanda beklenen etkiyi hiçbir şekilde göstermeyecektir. En iyi etkiyi kapalı alanda 5 metrelik çapta göstermektedir ve etkisi de 12-24 saat arasında devam edebilmektedir.Continue reading

Afrodizyak parfüm Nedir

Afrodizyak Parfüm Nedir ? Afrodizyak Parfümün tarihi çok eski yıllara milattan sonrasına Mısır ‘da Firavun tarafından kullanıldığı tarihsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Çok eski bir tarihi olan afrodizyak parfüm dönemin hükümdarları tarafından sıklıkla kullanılmıştır. Eski osmanlı padişahları için bile ne güzel koktukları hakkında hikayeler anlatılmaktadır.

En çok ise sarayda bayanlar cariyeler tarafından kullanılmak ta olduğunu tarih kitaplarında bahsedilmektedir. Aşk ve cinsellikle ilgili olduğu kabul edilen ‘feromon’ hormonu insanın bağışıklık sisteminde bulunuyor. Feromon hormonunun salgısı, idrar ve koltuk altındaki terle dışarı atılıyor. Uçucu ve algılanamayacak kadar hafif kokusu olan kimyasal bir salgıdır. Feromon ‘aşkın hormonu’
yayılan koku ise, ‘aşkın kokusu’ olarak adlandırılır.

Afrodizyak veya aşk ilacı, tüketildiğinde libidoyu arttıran bir maddedir. Afrodizyaklar, doğurganlık sorunlarını veya ereksiyon bozukluğu gibi ikincil cinsel işlev bozukluklarını ele alan maddelerden farklıdır.

Bu adlandırma Yunan mitolojisinde aşk ve güzellik tanrıçası olan Afrodit’ten gelir. Yunancaaphrodisiakon “afrodite ait” manasındadır.