Kenzo L’eau Par Pour Homme Parfüm

L’eau Par Pour Homme aromatik akuatik olarak sınıflandırılmış. Zaten kendi sitelerinde de su teması bolca vurgulanmış. Parfümün açılışı tam bir limon patlaması ile gerçekleşiyor. Daha ilk kokladığımda “limonataya” benzettim başlangıcı. Evet lezzetli mis gibi kokan bir limon/limonata karşımda. Çok güzel diyebilirim rahatlıkla. Hatta bence parfümün en etkileyici kısmı açılışı. Çok doğal ve parlak. Başlangıcına benden on puan.

Kısa bir süre sonra orta notalara geçiliyor. Limon geri çekilirken hafif bir turunçgil ekleniyor. Doğal ve sakin. Biraz da misk. Bu bölüm için portakal ve misk egemenliğinde diyebilirim. Başlangıcı kadar güzel olmasa da hala sevilebilir. Hatta bir çok genç parfüm severin rahatlıkla hoşuna gidecek tarzda. Alt notalarda ise portakal biraz geride kalırken misk öne çıkıyor. Buradaki misk biraz sabunsu diyebilirim. Son kısmı pek hoşuma gitti diyemeyeceğim. Biraz sıkıcı hale geliyor. Böylece de tenden ayrılıyor. Yani özetle: Limon, turunçgil ve sabunsu bir misk.Continue reading

Escada Magnetism Parfüm

 

Zarif, kırmızımsı pembe, uzun şişesi ile Escada Magnetism, kimileriniz için ağır bir koku olabilir. Ama oryantal kadın kokuları arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. 2003 yılında piyasaya sürülmüştür ve yüksek kalıcılığı ile beğeni toplamaktadır. Magnetism kullanan kadınlar, yıllar boyunca bu konudan vazgeçemediklerini belirtmektedir. Üst notalarda çiçeksi kokusu ve diplere doğru baharatlı kokusu ile sofistike bir kadın parfümüdür.

Tepe Noktası: Frenk Üzümü
Kalp Noktası: Gül
Dip Noktası: Hindistan Cevizi ve Karamel
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Zarif ve Dikkat Çekici

Zarif, kırmızımsı pembe, uzun şişesi ile Escada Magnetism; oryantal kadın kokuları arasında en çok tercih edilenlerden biri. 2003 yılında piyasaya sürülmüştür ve yüksek kalıcılığı ile beğeni toplamaktadır. Magnetism kullanan kadınlar, yıllar boyunca bu kokudan vazgeçemediklerini belirtir. Üst notalarda çiçeksi kokusu ve diplere doğru baharatlı kokusu ile sofistike bir kadın parfümüdür.

Guerlain L’instant Magic Parfüm

 

Süper bir oryantal. Pudralı, vanilyalı, tatlı, çiçeksi… Nasıl, çok zengin bir koku değil mi? İçeriğinde:

Açılış:Bergamot, mandalina, elma. Açılıştaki meyvemsilik çok hafif. Sadece kokuyu zenginleştirmek adına kullanılmışlar yoksa koku bunlar üzerine kurulu değil.

Orta notalar: İris, yasemin, manolya ve ylang ylang. Çiçekler orta notalarda gayet belirgin. Özellikle iris parfüme çok kaliteli bir pudramsılık katıyor.Continue reading