Lancome Miracle Parfüm

Lancome Miracle Parfüm Lancome’nin Efsane Parfümü Miracle çok özel bir seridir. Benim için çok özel parfümlerden birisi. Hatta ilk kokladığım parfümlerden birisidir. Bu yüzden taraflı mı incelerim acaba diye düşündüm ama hala ilk günkü etkisine sahip olduğuna bir kez daha şahit oldum. Hafızamdaki en değerli kokulardan biri olduğunu belirterek başlamalıyım. Şu ana kadar kokladıklarım içinde en kaliteli bulduğum kadın kokuları arasındadır.

Üst notayı esanslara ayırarak analiz edemedim ama çok pembe bir dokunuşu olduğu gerçek. Hiç kimseyi rahatsız edecek bir açılış olmadığını söyleyebilirim. Özellikle çiçek kokularına katılan hafif bir ekşilik var ve benim için en iyi açılışlardan birisi. Tek kelimeyle mükemmel bir açılış diyebilirim.

Orta notada biber olduğu yazıyor ama bu bana pembe biber gibi geldi. Yasemin ve manolyanın enfes kokuları çok güzel bir ilkbahar kokusu gibi yansıyor. Genel olarak kokuları çok iyi karıştırmışlar ve çok sade, çok güzel bir harman ortaya çıkmış. Ancak belirtmeliyim ki sonlara doğru çıkan yoğun zencefil kokusu parfümü biraz bozmuş.

Miracle nasıl anlatılabilir ki? Hani böyle yemyeşil çimlerde açan bahar çiçekleri vardır ya? Sonra pembe giysili bir kadın kulağına o çiçeklerden bir tane takarak çimlere uzanır. İşte o tarz fotoğraflara ait bir koku gibi Miracle. Adı gibi bir mucize… Farkedilir olduğunu çok düşünmüyorum çünkü bayan parfümlerini dışarıda uzun süre kullanarak analiz etmediğimi bildirmeliyim. Ancak zannediyorum baharda rüzgar estikçe etraftaki herkesi etkileyecek hafif bir koku salacaktır. Üzerine söylenecek fazla bir şey yok aslında. Bence Miracle şu ana kadar çıkmış en kaliteli parfümlerden birisidir. Harmanı çok karışık olmayan parfümleri her zaman sevdiğimden olsa gerek Miracle’ı çok kaliteli bulurum.

Yalnız bu parfümü kaldırabilen bayanlar kullanmalı. Hiçbir tende sırıtacağına inanmasam da bu parfüm açık şekilde bir beyaz teni hak ediyor. Eğer bunu kullanıp da “kalıcı değil, farkedilir değil” diye şikayet edenler varsa lütfen buna odaklanmasınlar. Miracle’daki harmanı kolay kolay bulamayacaklarının değerini bilsinler. Erkek kardeşi Miracle Homme’a oranla çok daha kaliteli bir parfüm olmuş. 7 ml’lik mini şişesine sahip olduğum için de çok şanslıyım. Zencefilden dolayı denenmeden alınmaması konusunda uyarıyorum. Gündüz kullanımı, parfüm için daha ideal olacaktır.

Bu kadar olumlu bahsettim ama daha önce de dediğim gibi kötü bir yanı var. O da git gide artan zencefil kokusunun baskın olması. Erkek parfümleri içerisinde Bulgari BLV’ye benzer bir yanı var ama onun kadar boğuk bir zencefil yerine, çiçeklerle harmanlanmış bir zencefie sahip. Normalde hiç sevmediğim bir kokudur zencefil ama parfüme mistik yanını veren koku da bu olduğu için katlanılabilir diyorum. Zaten onu yerinde kullanmış olsalardı bir efsane olabilirdi. Kısacası mükemmel bir üst nota, iyi bir orta nota, biraz boğabilecek bir alt notası var Miracle’ın. Keşke çiçeksi kokular alt notanın da baskın kokuları olsaydı. Yalnız denediğim kadarıyla Lancome Miracle için çıkardığı uyarlamalarda bazı sorunları düzeltmiş gibi duruyordu. Miracle için çıkarılan diğer parfümlere muhakkak bakın.

Lancome Miracle, kullanan kadınların adeta taptığı bir kokudur. Hatta bu kokunun, kadınlarda şairane yönü de ortaya çıkarttığını söyleyebiliriz. Yapılan yorumlara göz attığınız zaman demek istediğimi çok rahat anlayacaksınız. Hem oryantal hem de çiçeksi esansların yoğun bir şekilde hissedildiği koku, sanılanın aksine ağırlık içermemektedir. Daha fresh olarak tanımlanan oryantal kokulardandır. Hafif bir koku olmasının yanında, kalıcılığının da oldukça yüksek olduğu yorumlardan anlaşılmaktadır. Yapılan yorumlar nedeniyle en güzel bayan kokuları arasında da yer aldığını söyleyebilirim.

Posted in Parfüm, Parfümler and tagged , , , , , , , , , , , , , , , .