Thierry Mugler Angel Parfüm Kayan Yıldız

Kayan yıldız şişesindeki efsanevi parfüm Thierry Mugler Angel çok fazla söylenecek söz var. arfüm dünyasını baştan yaratan bir koku. Dünyada en çok satılan parfümlerden biri olması yanında en çok taklit edilenlerden biri. Angel o kadar tutuldu ki, bugün dünyanın en çok satan on parfümünden biri oldu. Bazı kaynaklarda parfüm tarihindeki ilk “oryantal gurme” tarzında olduğu iddia ediliyor.

Ünlü modacı Thierry Mugler’in çocukluğundaki pamuk şekeri kokusunun peşine düşmesi, “Angel” isimli parfümü ortaya çıkardı. Önemli oranda Etil Maltol aromasına sahip Angel, 1990’lı yılların başlarında parfüm dünyasında devrim yarattı.


Bu parfüm bünyesinde bazı ilkleri barındırıyor. Bunlardan en bilineni ilk defa bir parfümde böylesine yoğun ve net şekilde çikolata ve karamel benzeri kokusunun kullanılması. Hatta açıklanan resmi notalarında çikolatadan bahsedilmesi. Günlük hayatta çikolata yemek mutluluk verici bir durumdur. İnsanın serotonin salgılamasını sağlar. İlk defa bir parfümde böylesine çikolataya bandırılmış paçuli kullanılıyordu.

Çikolata, karamel, şekerleme, jelibon, marshmallow, vanilya, kahve, kakao, tiramisu. Angel bu güzelim tatların hepsinden bir parçayı içinde harmanlamış gibi.

Posted in Parfümler and tagged , , , , , , , , , , , , .