Thierry Mugler Angel Parfüm Kayan Yıldız

Kayan yıldız şişesindeki efsanevi parfüm Thierry Mugler Angel çok fazla söylenecek söz var. arfüm dünyasını baştan yaratan bir koku. Dünyada en çok satılan parfümlerden biri olması yanında en çok taklit edilenlerden biri. Angel o kadar tutuldu ki, bugün dünyanın en çok satan on parfümünden biri oldu. Bazı kaynaklarda parfüm tarihindeki ilk “oryantal gurme” tarzında olduğu iddia ediliyor.

Ünlü modacı Thierry Mugler’in çocukluğundaki pamuk şekeri kokusunun peşine düşmesi, “Angel” isimli parfümü ortaya çıkardı. Önemli oranda Etil Maltol aromasına sahip Angel, 1990’lı yılların başlarında parfüm dünyasında devrim yarattı.

Bu parfüm bünyesinde bazı ilkleri barındırıyor. Bunlardan en bilineni ilk defa bir parfümde böylesine yoğun ve net şekilde çikolata ve karamel benzeri kokusunun kullanılması. Hatta açıklanan resmi notalarında çikolatadan bahsedilmesi. Günlük hayatta çikolata yemek mutluluk verici bir durumdur. İnsanın serotonin salgılamasını sağlar. İlk defa bir parfümde böylesine çikolataya bandırılmış paçuli kullanılıyordu.

Continue reading

Avon Extraordinary Parfüm

Avon Kozmetiğin çıkardığı efsane unutulamayan parfüm Avon Extraordinary. Herkes tarafından çok bilinen çok hoş kokulu Avon Extraordinary Parfüm,köpüklü şampanya ve kremalı çikolatalı şekerlerin muhteşem bir çiçekli oryantal bileşimidir. Çok keyifli, iyimser ve kadınsı bir koku. Her vesileyle her günü özel bir fırsat olarak seçecekseniz ve her bir elbise stiliyle – mavi kot pantolon, ofis elbisesi, parti elbisesi … hepsine uyum gösterebilen nadir bir parfüm. En iyi üst notaları kompozisyonda sıradışı ve aynı zamanda cazip bir içeriğe sahip. Greyfurt ve mandalina ile birlikte diğer narenciye notaları ve guava meyveli notalası yanında biberlerin yumuşak fısıltısı ve göz kamaştırıcı şampanya notaları ile özel bir koku. Kalp yani orta notasında egzotik, derin ve zengindir içerikli orkideden, altın zencefil çiçeğinden ve tatlı çikolata ile süslenmiş lotus çiçeğinden bahsedilir. Sıcak kadifemsi tabaka olan alt notasında kremsi vanilyanın yanında sandal ağacı ve misk de bulunur. Parfüm 2005 yılında sunuldu. Bu kokunun arkasındaki burun Harry Fremont.