Afrodizyak etkili erkek parfümleri hangileri?

Afrodizyak etkili erkek parfümleri hangileri? Ararken onlarca yüzlerce parfüm arasında vakit kaybetmemeniz için bu yazı size kılavuz niteliğinde olacaktır. Öncelikle normal bir parfüm olarak yüzlerce hatta binlerce parfüm seçeceğiniz mevcuttur. Lakin iş Afrodizyak parfümlere geldiğinde ise bu sayı çok sınırlıdır. Afrodizyak kokular tarih boyunca bir çok hükümdar, sultan, padişahlar tarafından kullanılmıştır.

Afrodizyak etkili Parfümler

Yaşı çok daha büyük olanlar eminim hatırlayacaktır. Eskiden deleler camiye namaza giderken hoş kokulu yağlar sürmekteydi. Bir ortama topluma girdiğinde kokusu ile bulundukları ortama güzel bir koku bırakırlardı. Koku geçmiş tarihimiz boyunca firavunlar tarafından kullanılmıştır.

Kokuya özünü veren esansların üretimi çok meşakkatli aşamalardan geçmektedir. Damıtma soğutma pres gibi bir çok farklı aşamalardan geçirerek üretmektedir. Onlarca farklı kokunun bir araya getirilmesiyle mükemmel karışım ortaya çıkar. Afrodizyak parfümlerde ise durum biraz daha farklıdır. Doğada bulunan feromon kullanılarak üretim yapılmaktadır.

Afrodizyak etkili erkek parfümleri ?

Feromon ilk olarak hayvanlar üzerinde bulunmuş bir sıvıdır. Hayvanlar cinsel istekleri arttığı zaman bu hormonu salgılar. Bu koku ise karşı cinsin son derece ilgisini çeken bir kokudur. Hayvanlar da doğada diğer hem cinslerini etkilemek için, bırakabildikleri her yere kokularını bıraktıklarına şahit oluruz.

Afrodizyak etkili erkek parfümleri hangileri?

Feromon bitkilerde de bulunur. Üretimi son derece vakit alan işlemlerden geçilerek üretilmektedir. Eros de amor Afrodizyak parfüm içeriğinde de feromon kullanılmaktadır. Bu sayede bir ortama girdiğiniz de hemen kokunuz ile farkedilirsiniz. #erosdeamor parfümün çok satmasının sebebide budur. Afrodizyak etkili erkek parfümleri sıranın en başına koyabilirsiniz.

Sonuç olarak ; Afrodizyak Parfümler karşı cinsi etkilemeniz için en büyük yardımcınızdır. Kokuyu sıktığınız andan itibaren kendinizi farklı hissedeceksiniz. Ne yazık ki bir çok insan farklı farklı kokular deneyerek para ve zaman kaybetmektedir. Oysaki önerilerimizi dinleyen binlerce kişi aradığı mükemmel kokuya ulaşıyor. Üstelik hiç vakit ve para kaybetmeden indirimli ürünlere sahip oluyor.  O halde bir teşekkürü hak ettiğimize inanıyoruz. Üstelik sizleri bilinçlendirerek bu konuda bilgi eksikliklerini tamamlayı hedefliyoruz.

Sormak istediğiniz soruları görüş ve önerilerinizi aşağıdan yorum olarak bize sorabilirsin.

 

Parfüm Kalıcılığı Nasıl Artırılır ?

Parfüm kalıcılığı herkeste farklı kokmasındaki sebepler parfümün kalıcılığını da etkileyen faktörlerdir. Bunlara ek olarak; Esans formülasyonunda yer alan yoğun moleküllü hammaddelerin oranı arttıkça kalıcılık artar. (Amber, oud, odun notaları, misk, yosun, reçin, balsam, notalar vb.)

Parfüm tasarımı; kokunun harmonisi, estetiği, karakteri ve kalıcılığı arasındaki hassas bir dengedir. O yüzden daha ferah ve temiz karakterdeki koku daha baharatlı sıcak bir kokudan az kalıcı olabilir. Asıl önemli olan kişinin beğenisine uygun ve uyumlu bir parfüm seçimi yapmasıdır.

Parfümde kullanılan esansın yoğunluğuna göre parfüm kalıcılığı değişiklik göstermektedir. Genel olarak ‘parfüm’ diye adlandırdığımız ürünlerin isimleri aslında içinde kullanılan esansın kullanım oranına göre farklılık gösterir. Esans oranı arttıkça buna paralel olarak kalıcılıkta artar.

Parfum kalıcılığı

Parfüm Kalıcılığı Esans Yoğunlukları

  • PERFUME – esans yoğunluğu %20 ile 30 arasında
  • EAU DE PARFUM – EDP’lerde esans yoğunluğu % 15 ile 20 arasında
  • EAU DE TOILETTE – EDT esans yoğunluğu % 5 ile 15 arasında
  • EAU DE COLOGNE – EDC’ler esans yoğunluğu %2 ile 4 arasında
  • EAU FRAICHE – esans yoğunluğu %1 ile 3 arasında değişiklik göstermektedir.

PARFÜMÜ NASIL KULLANMALIYIZ ?

İdeal vücut alanlarında kullanılan parfümün kalıcılığı ve yayılımı artar. Şakaklar, iki göğüs arası ve kol içleri kan damarlarının cilde en yakın olduğu yerlerdir. Buna bağlı olarak bu bölgelerde ısı daha yüksektir ve tende parfüm hapsolur.

Deri üzerindeki gözeneklerin açık veya kapalı olması da kalıcılık yönünden önemli bir faktördür. Duştan hemen sonra tene sıkılan parfüm daha uzun süre koku yayılımı sağlamaktadır.

Havadaki nem oranı da parfüm kalıcılığını doğru orantıda arttıran bir durumdur. Parfüm kullanmadan önce cilde vücut kremi/losyonu uygulaması ciltteki yağ oranını arttırdığı için kalıcılığı da arttırır.

Yasaklanan parfüm Hypnotic Poison

yasaklanan parfüm

Yasaklanan parfüm Hypnotic Poison gerçek mi ? Yoksa bir şehir efsanesi mi ?

Sıradan Parfümlere göre çok daha pahalı bir fiyattan satılan Hypnotic Poison parfüm, erkekler tarafından kullanılıyor. Kadınlardaki etkilerini erkekler üzerinde görmek de mümkündür. Görüşmelere giderken, daha fazla özgüvene ihtiyacın olduğu dönemlerde kullanılabilir. Ancak erkekler için gündelik kullanıma uygun bir parfüm modeli değildir.

Yasaklanan Afrodizyak Parfümler

Hypnotic Poison parfümü ile alakalı söylenilen ve belki de yılan zehri konusundan daha makuldür. Akla yatkın bu iddianın ise geçerliliği söz konusudur. Bizzat tasarımcıları tarafından da parfüm notası olarak içeriğinde afrodizyak etkilere sahiptir.  Dip notalara yer verildiği hiçbir zaman inkar edilmeyen bir gerçektir. Dolayısıyla kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan parfümdür. Erkekler arasında da yaygınlık kazanan parfümün kullanıcı üzerinde oluşturduğu mutluluk etkileri kaynaklı “afrodizyak mı var” yorumları tamamen gerçektir.

Hatta parfümün ana temasını afrodizyak etkilerinden aldığını söylemek de mümkündür. Parfüm tasarımcıları, Hypnotic Poison parfümleri ile kadın kullanıcıları hedeflediklerini, bu sınıfta ise güçlü ve cesur kadınlara veya tutkusunun peşinden koşan kadınlara yönelik güçlü etkiler ortaya çıkaracak bir parfüm hayal ettiklerini ifade ettiler. Dolayısıyla parfümün afrodizyak etkili olduğu ve bundan neyin amaçlandığı bizzat tasarımcıları tarafından da açıklanan bir konu olmuştur.

Hypnotic Poison parfüm

Hypnotic Poison parfüm severlerin en çok merak ettiği konular arasına “Parfüm içeriğinde yılan zehri var”. Hayli ilginç ve çarpıcı bu iddianın parfüm tasarımcıları tarafından çokta kale alınmadığı. Kullanıcılarının da çok fazla önemsemediği parfüme duyulan ilgideki trenden almaktan güç değildir. Yine de yılan ve hatta fare zehri olduğu iddiasına kadar varan yorumların ana nedenidir. Parfümün kalıcılık etkisinin oldukça yüksek performansa sahip olmasıdır. Bu sınıftaki bir parfümün kalıcılığı ve etkisinin beklenilenden çok fazla olması, kullanıcıları tarafından beklenmedik yorumların gerçek bir algıya dönüşmesine neden olduğu düşünülebilir. Ama şu bir gerçek ki Hypnotic Poison parfümleri insan sağlığına zarar verici bir etkiye asla sahip olamaz.

Yüksek Kalıcı Parfümler

Özgüven ve güç etkisi, afrodizyak nedeniyle ortaya çıkan ve mutluluk hormonlarını aktive eden yapısından kaynaklanıyor. Kokusu ile de dikakt çekici özelliklere sahiptir. Öncelikle kalıcılığı yüksek parfümün notaları arasında yosun, zambak, misk, acıbadem gibi değişik etkiler ön planda. Hypnotic Poison parfüm yorumları arasında yer alan şu özelliğe de dikkat çekmek gerekiyor: Parfüm ilk sıkıldığında başka bir koku, zaman geçtikçe de farklı bir koku hissi yaratıyor. Farklı nota esintilerini gün içerisinde sürekli hissettiren bir parfüm sınıfında yer alıyor.