Thierry Mugler Angel Parfüm Kayan Yıldız

Kayan yıldız şişesindeki efsanevi parfüm Thierry Mugler Angel çok fazla söylenecek söz var. arfüm dünyasını baştan yaratan bir koku. Dünyada en çok satılan parfümlerden biri olması yanında en çok taklit edilenlerden biri. Angel o kadar tutuldu ki, bugün dünyanın en çok satan on parfümünden biri oldu. Bazı kaynaklarda parfüm tarihindeki ilk “oryantal gurme” tarzında olduğu iddia ediliyor.

Ünlü modacı Thierry Mugler’in çocukluğundaki pamuk şekeri kokusunun peşine düşmesi, “Angel” isimli parfümü ortaya çıkardı. Önemli oranda Etil Maltol aromasına sahip Angel, 1990’lı yılların başlarında parfüm dünyasında devrim yarattı.

Bu parfüm bünyesinde bazı ilkleri barındırıyor. Bunlardan en bilineni ilk defa bir parfümde böylesine yoğun ve net şekilde çikolata ve karamel benzeri kokusunun kullanılması. Hatta açıklanan resmi notalarında çikolatadan bahsedilmesi. Günlük hayatta çikolata yemek mutluluk verici bir durumdur. İnsanın serotonin salgılamasını sağlar. İlk defa bir parfümde böylesine çikolataya bandırılmış paçuli kullanılıyordu.

Continue reading

Escada Magnetism Parfüm

 

Zarif, kırmızımsı pembe, uzun şişesi ile Escada Magnetism, kimileriniz için ağır bir koku olabilir. Ama oryantal kadın kokuları arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. 2003 yılında piyasaya sürülmüştür ve yüksek kalıcılığı ile beğeni toplamaktadır. Magnetism kullanan kadınlar, yıllar boyunca bu konudan vazgeçemediklerini belirtmektedir. Üst notalarda çiçeksi kokusu ve diplere doğru baharatlı kokusu ile sofistike bir kadın parfümüdür.

Tepe Noktası: Frenk Üzümü
Kalp Noktası: Gül
Dip Noktası: Hindistan Cevizi ve Karamel
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Zarif ve Dikkat Çekici

Zarif, kırmızımsı pembe, uzun şişesi ile Escada Magnetism; oryantal kadın kokuları arasında en çok tercih edilenlerden biri. 2003 yılında piyasaya sürülmüştür ve yüksek kalıcılığı ile beğeni toplamaktadır. Magnetism kullanan kadınlar, yıllar boyunca bu kokudan vazgeçemediklerini belirtir. Üst notalarda çiçeksi kokusu ve diplere doğru baharatlı kokusu ile sofistike bir kadın parfümüdür.

Shalimar İnitial Parfüm

Bir koku ismi söylesem ve Yüzyıllar boyu unutulmayan bir koku ne diye sorsam herkesin aklına hangi isim gelir di ? Tabiki de doğru bildiniz Shalimar İnitial efsane parfüm. Pudralı, aromatik, odunsu, vanilyalı, tatlı… Guerlain markasına ait en iyi parfümlerden . İçeriğine bakalım,

Açılış: Portakal, yeşil notalar, bergamot. Çok güçlü bir açılışı var.
Orta notalar: İris, vetiver, yasemin, paçuli, gül. Tenimde en çok iris ve gül koktu.
Baz notalar: Misk, tonka baklası, karamel ve vanilya.. Karamel ve vanilya coşuyor.
Kullandığım süre içinde çok beğenenler olduğu gibi, erkek traş ürünlerinin kokusuna çok benzeten oldu. Zaten satmamdaki temel sebep de budur. Yeni sahibi mutlu olsun onunla. Dior Homme İntense ile benzediği söyleniyor. Eskiden ben benzetmezdim ama artık pudramsılığı açıkça benzetiyorum.Continue reading